חבילות סקי – כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים

חבילת סקי מהווה פתרון מושלם לרבים מאיתנו, המעוניינים לחסוך את כאבי הראש המתלווים לארגון חופשה באופן עצמאי. הזמנת חבילה באה לתת פתרון כולל לכל הפרוצדורות הנלוות לחופשת הסקי עצמה ובדרך כלל, קל ונוח להתאימה לצרכים השונים שלכם. אז רגע לפני שאתם בוחרים את חבילת הסקי המושלמת, עשינו לכם קצת סדר בבלגאן, כדי שתדעו להזמין את חבילת הסקי המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם. שתהיה חופשה לבנה ומהנה!

מערכת אתר שלג
תמונה ראשית עבור: חבילות סקי – כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים - תמונת קאבר
עמית להב
בכתבה זו:

התאמת החבילה לתקציב

המרכיב התקציבי הינו כמובן, השיקול הראשוני שעליכם לקחת בחשבון. מחירי החבילות יושפעו בראש ובראשונה ממיקום אתר הסקי. אתרי הסקי במערב אירופה מתפרשים על פני הרי האלפים השוויצרים, הצרפתים, האיטלקים והאוסטרים. מחירי החבילות המוצעות לאתרי הסקי במדינות אלו יהיו הגבוהים ביותר, אך כמובן, גם יספקו את חווית הסקי ברמה הגבוהה ביותר. טווחי המחירים ליעדים האלפינים משתנים בהתאם למדינה. באופן כללי, המחירים בארבעת המדינות הם די דומים, אך ניתן לומר, כי האתרים בשוויץ וצרפת נחשבים למעט יקרים יותר, מאשר אלה שבאוסטריה ואיטליה. טווחי המחירים לחבילות באתרי הסקי שבאלפים יתחילו בכ-1,100 יורו לאדם ויכולים להגיע עד לכ-1,700 יורו לאדם בשיא העונה. עוד במערב אירופה, נוכל למצוא את אתרי הסקי בהרי הפירנאים שבאנדורה. מחירי החבילות לאנדורה יתחילו באזור ה-800 יורו ויגיעו עד ל-1,200 יורו לאדם בשיא העונה. האפשרות השלילית והזולה ביותר, היא סקי במזרח ומרכז אירופה. אתרי הסקי בקטגוריה זו נמצאים בבולגריה, סלובניה, צ'כיה, רומניה, טורקיה ויוון. מדינות אלה מציעות מספר מצומצם יחסית של אתרי סקי, אך יתרונם הגדול מתבטא במחירי החבילות, הנמוכים באופן משמעותי מהחבילות ליעדים במערב אירופה. הסכומים ביעדים אלו ינועו בטווח המחירים של כ- 500-900 יורו לאדם.

הדרכת סקי קבוצתית. צילום: הילה פלמנבאום גונן

מתי לנסוע?

עונת הסקי מתחילה בראשית דצמבר ונמשכת עד שלהי אפריל. שיא העונה במרבית היעדים מתרכז סביב חודש פברואר, אז איכות השלג היא במיטבה ומספקת את חווית הגלישה הטובה ביותר, שתהיה כמובן, גם המומלצת עבור גולשים מתחילים. במידה והנכם מתכוונים לצאת לחופשה בזמן החגים בארץ (פורים ופסח), זכרו כי הביקוש בתקופה זו עולה ועמו גם המחירים. ניתן לבחור בין שני סוגי חבילות: חבילת סקי לשבוע וחבילה לסוף השבוע. החבילה השבועית כוללת שישה לילות ומומלצת ברוב המקרים וזאת מהסיבה הפשוטה- אתם פשוט תגלשו יותר - כמעט פי שניים מאשר בחבילת סוף שבוע, שבנוסף, גם אינה זולה באופן משמעותי מחבילה שבועית.

התאמת החבילה לרמת הגולשים

רמת הגלישה שלכם הינה אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת חבילת הסקי. גולשים מתחילים יוכלו לקבל הדרכה אישית או קבוצתית בימי הגלישה הראשונים ולאחר מכן, יוכלו לגלוש באופן עצמאי. מרבית חברות התיירות הישראליות מציעות גם הדרכות בעברית. אם הנכם נוסעים עם ילדיכם, וודאו כי קבוצת הלימוד שלהם תואמת את רמתם וששאר הילדים בקבוצה הם פחות או יותר בגילם. אפשרות נוספת ונוחה למשפחות, היא בחירה בקייטנת סקי, שבה הילדים מקבלים הדרכות, ארוחות ועוד מגוון פעילויות, שימלאו את יומם ויעניקו לכם שעות של ראש שקט במדרון. אם זוהי יציאתם הראשונה לחופשת סקי, דעו כי האתרים במזרח אירופה נחשבים לידידותיים מאוד למתחילים ולגולשים בינוניים, בשעה שהאתרים במערב אירופה מתאימים לכל הרמות (כמובן שגם למתחילים) ומציעים מגוון אפשרויות גלישה ומסלולים לרמות וסגנונות גלישה משתנות.

ציוד סקי וסנובורד

אם הנכם גולשים מתחילים, סביר להניח, כי אין ברשותכם את כל הציוד הדרוש לביצוע סקי או סנובורד. הדבר הקל והנוח ביותר לעשות, יהיה להזמין חבילה הכוללת בתוכה גם השכרת ציוד. כמובן שבאתר עצמו תוכלו גם לשכור או לקנות ציוד באופן עצמאי. אם הנכם בעלי ציוד ואתם מעוניינים להטיס אותו אתכם, נמליץ להתעדכן עם חברת התעופה ולברר לגבי הגבלות שונות, במידה וקיימות כאלה.

למידע על מעילי פליז המתאימים לגלישה >>

הדרכה

גולשים מתחילים ובינוניים יוכלו לבחור בהדרכות קבוצתיות בעברית. כל הדרכה הינה בעלת אופי שונה ומותאמת לרמת הגולשים וגילם. גם ילדים קטנים בגילאי 4-5 יכולים לקבל הדרכת סקי קבוצתית או אישית. אם אינכם מעוניינים בהדרכות המסופקות בחבילה, ניתן להצטרף לקבוצות או לבחור במדריך צמוד באתר עצמו, מתוך שלל האפשרויות שבמקום. רק זכרו, במקרה זה סביר להניח שההדרכה תהיה באנגלית או בשפה המקומית.

סקי-פס

סוג הסקי-פס יקבע למעשה, את אופי חופשת הסקי שלכם. הסקי-פס הוא אישור הכניסה שלכם למסלולים השונים שבהר. הסקי-פסים הינם כרטיסים אישיים, אשר אינם ניתנים להעברה, היות שכל סקי-פס הותאם לרמתו של הגולש. גולשים מתחילים ובינוניים אינם זקוקים לסקי-פס היקר ביותר וזאת מהסיבה הפשוטה, שמרבית האתרים (במיוחד אלה שבאלפים) הינם עצומים בגודלם ובעלי עשרות מסלולים אדומים ושחורים, המיועדים לגולשים מנוסים ומיותר לחלוטין עבור גולשים מתחילים. ניתן להתאים את הסקי פס למספר ימי הגלישה הרצויים. לכן, בחבילה של שבוע למשל, תרצו לבחור בסקי-פס המאפשר שישה ימי גלישה. התאמת הסקי-פס לרמת הגלישה תחסוך הוצאות מיותרות ותאפשר חופשה מהנה, נוחה ומשתלמת.

טיסות והעברות

חבילות סקי כוללות טיסות והעברות מסודרות משדה התעופה לאתר הסקי. כמו כן, גם דואגים להורידכם ממש בפתח המלון שבחרתם. אפשרות נוספת המוצעת בחלק מן החבילות, היא השכרת רכב בשדה ונהיגה עצמאית משדה התעופה לאתר ובחזרה.

בחירת מלון

לבחירת המלון קיימים שני פרמטרים מרכזיים: הראשון הוא כמובן רמת האירוח אותה הוא מספק. הפרמטר השני מתייחס למרחק המלון ממסלולי הגלישה, מהמעליות ומרכבלי הסקי. השילוב היקר ביותר, הוא בחירת מלון ברמה גבוהה, אשר ממנו יוצאות מעליות סקי ישירות אל לב המסלולים. אם הגלישה עומדת בראש מעיינכם ואינכם בעניין של פינוקים וארוחות על בסיס פנסיון מסוג כלשהו, שווה לבדוק על מלונות בסיסיים או לחלופין, השכרת דירת נופש פשוטה, הנמצאת קרוב ככל הניתן להר ולרכבלים. אתרי סקי רבים שוכנים בקרבת כפרים, עיירות וערים, שאומנם אינן שוכנות בצמוד למסלולי הסקי, אך מציעים פתרונות לינה בטווחי מחירים מגוונים יותר, מאשר באתר עצמו. בקלאבים הגדולים והיקרים יותר, תוכלו ליהנות מהיצע שירותים מקיף, הכולל, בין היתר, הדרכה, טיולים, פעילויות לילדים ואטרקציות נוספות (ספא, קזינו ועוד) באתר ובסביבתו.

מלון באתר הסקי ססטרייר. צילום: הילה פלמנבאום גונן

אפרה סקי ואטרקציות נוספות

כל אתר סקי המכבד את עצמו, יציע לגולשים מגוון אפשרויות בילוי ופעילויות, בין אם להפסקות המנוחה, שבין הגלישות במסלולים ובין אם בשעות הפנאי שבסוף יום הגלישה. אתרי סקי מסוימים נחשבים כמזמינים יותר למשפחות וזאת, הודות לפעילויות הרבות המוצעות לילדים ולהורים. ישנם אתרים המתמחים בסנובורד, המזוהה מאוד עם גולשים צעירים (או צעירים בנפשם) ועל כן, באתרים אלה ניתן למצוא פעילויות אפרה סקי ליליות וקצביות יותר, הכוללות בין השאר: מסיבות, פסטיבלים מיוחדים, הופעות, פאבים ועוד. אם בחרתם באתר מזרח-אירופאי, צפויה לכם חווית אפרה סקי מעט שונה, אך עדיין מהנה, אשר תספק חוויות של צבעים וטעמים מהפולקלור והמטבח המקומי.

קומבינציות ומסקנות

בחירת חבילת סקי המתאימה ביותר עבורכם, צריכה לכלול התייחסות פרטנית לצורכיכם, רמת הגלישה ועומק הכיס. הרכבת חבילת הגלישה היא גמישה ונוחה להתאמה אישית. ניתן ומומלץ להתייעץ עם מומחי החברות השונות ולבקש מענה שיהלום את צרכיכם. בנוסף, זכרו גם, כי ניתן לבצע הזמנות שונות, הנוגעות לחופשה (לדוגמא: ביטוח וציוד) באופן עצמאי לחלוטין ולשלבן עם חבילה כזו או אחרת. גולשים רבים מעידים, כי בחופשת הסקי הראשונה שלהם הם לקחו חבילה שלמה וזאת מכיוון שלא רצו להתעסק ולהתעכב על כל מרכיב ומרכיב בנפרד ומול גורמים שונים, דבר שעלול לגרום לחלקנו לכאבי ראש לא מעטים. מרכיב חשוב נוסף, הכלול בחבילות הסקי, הוא שהחברות שולחות לאתר הסקי נציג מטעמן, אשר כל תפקידו הוא לדאוג לרווחתם של הנופשים ולדאוג שתקבלו את השירות המלא שעבורו שילמתם. כך או כך, לא משנה איזו סוג של חופשת סקי תבחרו, אנו בטוחים כי תהנו מאחת החוויות המלהיבות והממכרות ביותר.לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על חופשת סקי באירופה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאנדורה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד כרטיסים לאטרקציות לחסוך את התור
ולבלות יותר
ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×