חופשת סקי זולה: המדריך לחיסכון בחופשת הסקי

חופשת סקי באירופה היא אינה אופציה האפשרית לכל כיס וגם ביחס לחופשה סטנדרטית בחו"ל, מדובר בחופשה יקרה יותר. לפניכם שלל עצות לאיך בכל זאת אפשר להרכיב חופשת סקי מבלי להתרושש

"רק לבן" וקובי - מנהל פורום שלג
תמונה ראשית עבור: חופשת סקי זולה: המדריך לחיסכון בחופשת הסקי - תמונת קאבר
© עמית להב

בכתבה זו:

שאלות ראשונות

איך מרכיבים חופשת סקי בזול. נסו לחשוב בכמה מושגים מאוד מופשטים:

 1. מי נוסע? כמה? בני כמה? ומה נסיון הגלישה של כל אחד מהגולשים?
 2. מה התקציב? כ-2,500 אירו = שבוע בקלאב הכי טוב ובתקופה הכי עמוסה באלפים, בעוד ש-750 אירו זו חבילה ממוצעת במזרח אירופה.
 3. מתי נוסעים? בכל האתרים קיימות שתי תקופות: On-Season ו-Off-Season. ההבדלים במחיר בין שתי התקופות תלויים באתר ולרוב אינם גדולים. בפברואר הסקי הכי טוב, אבל אירופה בחופש והכל יקר וצפוף.
 4. לאן נוסעים? באופן עקרוני, גולשים מתחילים אינם זקוקים למאות קילומטרים של מסלולים, שכן בהתחלה מתרכזים באיזור גלישה מצומצם יחסית. לכן, גם אתר הנחשב זול, יכול להיות מספק.
 5. מה חשוב ומה פחות חשוב? חיי לילה? סקי אין/אאוט? מיקום המלון? רמת האירוח במלון? הדרכה בעברית? מחיר? אתר גדול? נופים מדהימים? הכל כלול?

האמת היא, שאם תענו על השאלות הללו לעצמכם, כבר טיפלתם בחלק המכריע של ההכנות לחופשת סקי. ועכשיו – תשובות!

סוכני נסיעות המוכרים חבילות סקי: ארקיע, איסתא, אופיר טורס, פנדורה, SkiDeal, קליק-טריפ, השטיח המעופף, שלי טורס, גרייבר, רג`ינה, ספורט-אתגרי, קשרי תעופה וכמובן קלאב מד וגם קלאבים אחרים כמו UCPA, MMV, www.mmv.fr, www.ucpa.com ועוד.

מה יש בחבילת סקי: טיסה, העברה לאתר (וחזרה), מקום לינה (מלון, חדר, דירה ועוד), ארוחות, סקי-פס ובנוסף הדרכה (הכרחי למתחילים), ציוד סקי (או סנובורד), בילויים ומלווה, שמטפל בכל הדברים שצצים תוך כדי. אם יש כל כך מעט מרכיבים, אז איך זה שזה כל כך מסובך לתכנן אחת כזו לבד? האמת היא, שזה לא מסובך. כמה המלצות כיוון כלליות:

סקי זול ולמתחילים

בולגריה, רומניה וצ'כיה – אמנם האתרים קטנים קצת וזה לא האלפים, אבל בגלל היותם זולים הם מאוד מתאימים למתחילים, שבכל מקרה אינם "נהנים מגודלו של אתר", אלא מוגבלים לאיזורי גלישה של מתחילים (באתר של 150 ק"מ של מסלולים, גולש מתחיל לגמרי יגלוש בכ-20% במהלך השבוע).

בגלל מחירם הזול של האתרים הללו, אפשר גם ליהנות ממדריכי סקי פרטיים (שמחירם אמנם הולך ומאמיר עם הזמן, אבל עדיין זול בצורה משמעותית לאלפים). מחיר חבילת סקי (אצל סוכן) למזרח אירופה, הכוללת טיסות, העברות, מלון חצי פנסיון, סקי פאס ויום הדרכה בקבוצות, יהיה בסדר גודל של כ-750-850 אירו לאדם (חשוב לשים לב, כי יום הדרכה נע בין פעמיים שעתיים לבין פעמיים שלוש שעות ביום).

לחילופין - אנדורה: מעט יותר יקרה, יש בה אתרים יותר גבוהים וגם יותר גדולים. העלות היא בהתאם (כ-1,000 אירו). הדבר החשוב ביותר למתחילים הוא הדרכה - כמה שיותר ובקבוצות קטנות. המלצה חמה עבור הפעם ראשונה היא לצאת לצ`כיה עם מורה פרטי, את ההבדל תראו בפעם הבאה.

הדרכה - ההדרכה חשובה מאוד לגולשים חדשים. ניתן להצטרף לקבוצה, ואז העלות נמוכה יותר. אפשרות נוספת היא הדרכה פרטית. המחיר יקר יותר, אבל ההתקדמות מותאמת לרמת הגולש.

ארגון עצמי (ובזול)

זוהי אפשרות הרבה יותר פשוטה ממה שנדמה לנו ואפשר איתה גם להגיע לתוצאות זולות וטובות מאוד. יש בה ארבעה אלמנטים: טיסה, אתר, בסיס הארוח והעברות, שהן נגזרת של השאלות מי נוסע, מתי נוסעים ומהו התקציב. גמישות היא שם המשחק. מי אמר ששבוע סקי אורכו שישה ימי סקי? אפשר לטוס לג`נבה ביום ששי בבוקר, לחזור במוצאי שבת אחרי שבוע ולגלוש שמונה ימים בין לבין (שבת – שבת), שלא לדבר על כך שלמילנו יש הכי הרבה טיסות מהארץ (אל על, אליטליה וגם אליטליה דרך רומא).

דירה היא אפשרות לינה הרבה יותר זולה ממלון. לדוגמא, דירה זולה על המסלולים בלז ארק (Les Arcs), צרפת עולה (בשבוע זול) בערך 250-300 אירו לשבוע, או 60-70 אירו לאדם, אם מתחלקים בדירה ארבעה.

טיסות - כדאי לחפש טיסות לא ישירות, דבר שעשוי להוזיל משמעותית את העלות. אמנם בשנים האחרונות מחירים הטיסות עולים כל הזמן, אבל הזמנה מוקדמת במיוחד, עשויה להוזיל את מחירי הטיסות. כמו כן, אם ניתן להגיע לאתר משדות תעופה שונים, כדאי לבדוק איזה יעד זול יותר, ולבחור בו כמובן. אם טסים לפרק זמן קצר משבוע, כדאי לדאוג שהשהות תכלול בתוכה סוף שבוע, אחרת, מחירי הטיסה גבוהים בהרבה.

העברות - רכבות באירופה אינן זולות. אם יוצאים מספר אנשים יחד, כדאי לברר מה עלות רכבת הלוך ושוב. במקרים רבים, מסתבר שמכונית שכורה זולה מרכבת. במידה ואינכם מתכוונים ללון במרכז האתר, למכונית יש חשיבות גדולה. אם מגיעים לאתר, שאין בו צורך במכונית, ניתן לברר גם על אפשרות הגעה בתחבורה ציבורית או בהסעות ייעודיות.

לינה - צימרים ודירות הם אפשרות מצוינת ללינה בעלות נמוכה מבתי מלון. לרוב, הצימרים לא יהיו ממוקמים ליד המעליות במרכז האתר, אבל החסכון כל כך גדול, ששווה מאוד לשקול אותו. ברוב האתרים יש הסעה לגולשים, כך שאם לא מגיעים עם רכב, ניתן להשתמש בתחבורה הזאת, כדי להגיע מהצימר לאתר ובחזרה, ללא עלות. קיימים שני סוגים של צימרים/דירות:

 1. חדר הכולל לרוב לינה וארוחת בוקר.
 1. בית עם מספר חדרים הכולל גם מטבח, המאפשר הכנת ארוחות עצמאית, עובדה שמוזילה מאוד את השהות, שכן לא חובה לצאת למסעדות. נכון, זה מצריך קניות, בישול, שטיפת כלים ועוד, אבל החסכון גדול מאוד. צימרים/דירות מצוינים למשפחות עם ילדים, שכן ה"מרחב" שיש לילדים וגם למבוגרים, גדול מזה הקיים בחדר במלון. על אחת כמה וכמה, אם מדובר על בית, שכן אז יש מספר חדרים, חצר להשתוללות אחרי יום גלישה ועוד. ההבדל במחיר בין לינה במלון לצימר או דירה יכול להיות מאוד גדול, אם תקחו בחשבון כמובן, את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות.

באתרים רבים ניתן לשכור ציוד מראש דרך האינטרנט, דבר שמזכה בהנחה. בחלק מהאתרים, ניתן גם לרכוש את כרטיס הרכבלים (Ski Pass) באינטרנט ולעתים בהנחה.

חבילות מיוחדות - כדאי לבדוק אילו מבצעים יש באתרים אליהם רוצים לנסוע (שבועות של סקי פאס חינם עם המלון, 3+1 ועוד) ולבחור אתר המציע מבצע. העברות – יחיד: באוטובוס, זוג: באוטובוס או מונית (לאתר קרוב), יותר אנשים: ברכב שכור.

התחלה – אני לרוב מתחיל מהצעה של סוכן לחבילה, כנקודת התחלה או נקודת ייחוס.

איך “תופרים” את הכל יחד?

בוחרים כמה אתרים אפשריים, כולל כמה שדות תעופה אלטרנטיביים (מינכן לאוסטריה, ג`נבה לצרפת, מילנו לאיטליה, וציריך או ג`נבה לשוויץ) ומועדים שונים ומחכים למבצעי אלעל לחורף (מבקשים מסוכן נסיעות שישים עין). עד שיגיעו מבצעי הטיסות, מחפשים (באינטרנט) מבצעים באתרים הרלבנטיים וכן בסיס ארוח מתאים וממתינים לטריגר, לקיבוע של אחד הפרמטרים (מבצע טיסות, מבצע ארוח, קיבוע תאריכים, או סגירה על אתר) ואז סוגרים את כל השאר.

לכל אתר סקי יש אתר אינטרנט, שם ניתן בקלות למצוא את כל האינפורמציה: בסיס אירוח, עלויות, סקי פס, שיעורים, השכרת ציוד וכו'. את הכל אפשר להזמין און-ליין ובדרך כלל יותר בזול (5-10% הנחה ועד 30-40% הנחה בהשכרת ציוד).

הגעה: אם נוהגים, אז, בדרך כלל, רכב שכור יהיה הזול ביותר (לשלושה אנשים ומעלה, למעט אתרים ממש קרובים לשדה תעופה). למחיר השכירות יש להוסיף: דלק, אגרות וחניה. יש לזכור שבגרמניה רכב יותר זול מאשר באיטליה, ובצרפת יותר זול מאשר בשוויץ (לשדה התעופה של ג`נבה יש גם צד צרפתי).

דוגמה: דיל בארגון עצמי לארבעה אנשים (לז ארק, לדוגמא):

 • טיסה – ברגע אחרון: 300 אירו (או לג`נבה או למילנו).
 • רכב שכור (+ הוצאות רכב): 150 אירו לאדם.
 • דירה + סקי פאס (במבצע): 300 אירו לאדם.
 • אוכל (ארוחת בוקר בדירה: קפה ובגט עם ז`מבו ופרומז`, צהריים משהו חם בהר וערב במסעדה עם יין): 150-250 אירו לשבוע.

בסך הכל, כ-850 אירו לאדם לשבוע (ללא הדרכה וציוד). ארגון עצמי למזרח אירופה יהיה בגבול של 650-850 אירו (חפשו כאן בפורום).

עקרונות החסכון

 1. תאריך
 2. גמישות
 3. טיסה במבצע
 4. מבצע על בסיס הלינה + סקי פס

לתחילת הכתבה

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לואל ד'יזר

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×