סוף עונה בשוויץ: שני אתרי סקי מומלצים לאביב

בדרומה של שוויץ מחכה לכם אחד האזורים היפים והידידותיים ביותר לחופשה בשלג. כתבנו יצא לסיבוב גלישה בסוף העונה, שעובר בין כמה מהפסגות הגבוהות והמלהיבות באלפים. קראו איך הוא השתתף בטקסים קולינריים, גילה קרחוני ענק ונסע במטרו בגובה 3,500 מטרים, בדרך למסעדה המסתובבת הגבוהה בעולם

עמית להב - אתר שלג
תמונה ראשית עבור: סוף עונה בשוויץ: שני אתרי סקי מומלצים לאביב - תמונת קאבר
© עמית להב

הרכבת המפנקת יוצאת משדה התעופה של ציריך לעבר קנטון ואלה, בשקט מופתי ובדיוק מוחלט. פני מועדות לכיוון דרום-מערב שוויץ, ללב ליבו של אחד האזורים הגבוהים והמרשימים ביותר באלפים. ואלה (Wallis בגרמנית או Valais בצרפתית), נמנה על אחת מ-26 הפדרציות של שוויץ ושוכן בקרבת הגבול האיטלקי. בשטחו 13 מחוזות, כשכל אחד מהם זוכה לייצוג של כוכב בדגל הפדרציה הרשמי.

הרכבת חולפת במהירות על פני פרבריה של ציריך ומסתערת לעבר המרחבים החקלאיים, כשברקע פתיתי שלג דקיקים מרחפים באוויר וממגנטים את המבט לחלון. לאחר כשעה וחצי של דהירה על הפסים, הרכבת כבר חולפת על פני פסגות האלפים הראשונות, נכנסת למנהרה בקצהו האחד של עמק מושלג ולאחר מספר דקות יוצאת בקצהו האחר של עמק מוריק ופסטורלי. אגם כחלחל וציורי מתלווה אלי להמשך הנסיעה, עד כניסה למנהרה נוספת, שבסופה, תחכה לי חוויית סקי מפתיעה.

אביב בקנטון ואלה | צילום: Switzerland Tourism

הסקי הכי נוח באלפים

הפעם, הרשו לי להתחיל מהשורה התחתונה: אזור ואלה, הוא גן עדן לגולשים המחפשים תנאי גלישה מעולים, בעונת סקי ארוכה במיוחד. גובהם הרב של האתרים בבטמראלפ ובסאס-פי, מביא עמו כמויות שלג נאות גם בחודשים מרץ ואפריל. בזכות הגובה והטמפרטורות הנמוכות, איכות השלג במסלולים נשמרת טובה, גם בימים שחוני שלג טרי. כמובן, תמיד תוכלו לסמוך על השוויצרים, העושים את עבודתם נאמנה ודואגים שאיכות הגלישה במסלולים תהיה מיטבית בכל רגע נתון.

בביקורי בבטמראלפ, התמזל מזלי והצטרפתי לעושי המלאכה עצמם, הלא הם נהגי מפלסות השלג, המטפחים ומחדשים את השלג, עמוק אל תוך השעות הקטנות של הלילה. עונת הסקי בשני האתרים היא ארוכה במיוחד – החל מראשית דצמבר ועד סוף אפריל. בסאס-פי תוכלו אפילו להגיע לחופשת סקי במאי ויוני, בה תוכלו לגלוש על קרחון אללינהורן (Allalinhorn), אך כמובן שעדיף לבחור בחודשים שבין ינואר למרץ, בתקופה בה כל המסלולים פתוחים ונמצאים במיטבם.

מתחם הסקי בבטמראלפ וסביבתו, נקרא Aletsch Arena ומרבית מסלוליו מותאמים בעיקר לגולשים מתחילים ובינוניים, אך גם למשפחות עם זאטוטים, העושים את צעדיהם הראשונים במורדות המושלגים. בהתאם לכך, תוכלו למצוא כאן בעיקר מסלולים כחולים, נעימים ורחבים ועוד מספר נאה של מסלולים אדומים, המתאימים לגולשים ברמת בינונית ומעלה. גולשים מנוסים, המחפשים חווית גלישה ארוכה ומגוונת, יאלצו להסתפק במסלול שחור אחד, אך בשילוב עם המסלולים האדומים שמרכז המדרון, יוכלו להרכיב מסלול מלהיב וראוי. גולשי הסנובורד יוכלו ליהנות מסנופארק צנוע ומספר מסלולי פרירייד (Freeride), אך ללא אפשרויות לאוף-פיסט של ממש, היות ומחוץ למסלולים המסומנים, השיפועים החדים כמעט ולא עבירים.

בסך הכל, מדובר בכ-104 קילומטרים של מסלולים מטופחים ומלאים בשלג נפלא, לאורך כל העונה הארוכה. עת ביקורי בשלהי חודש מרץ, הופתעתי לגלות תנאי גלישה מעולים, כשכל המעליות פעילות והמסלולים פנויים לחלוטין. ההרגשה הראשונית מרגע העלייה על השלג היא עילאית והחיוך פשוט מסרב לרדת מהפנים, בין כל פנייה ופנייה, כשפאודר אוורירי מרפד את המסלולים העליונים.

מזג האוויר המצוין והאפשרות ל"סקי-אין סקי-אאוט" (Ski-in Ski-Out), הופכים את החוויה למהנה אפילו עוד יותר - פשוט יוצאים מהמלון, צועדים כדקה-שתיים ואתם כבר ברכבל או במסלולי המתחילים. המעוניינים בשיעורי סקי או סנובורד, יוכלו לעשות זאת באמצעות בית הספר לגלישה, המספק הדרכה פרטית או קבוצתית גם באנגלית.

המסלולים המפנקים בבטמראלפ | צילום: עמית להב

בסאס-פי, התמונה כבר משתנה. אם בבטמראלפ מכוונים בעיקר למשפחות וגולשי סקי מתחילים עד בינוניים, כאן כבר תוכלו למצוא מענה לכל רמת גלישה ולכל סוג גולש - סקי וסנובורד כאחד. שפע המסלולים חולש על פני מרחב גבוה ותלול (2,500 עד 3,500 מטרים), כשבכמעט בכל חלק בהר תוכלו למצוא מסלול כחול, שלצידו מסלולים אדומים ומדי פעם גם שחורים. גולשים מתחילים ייהנו משני מסלולים ייעודיים, במרחק עשרות מטרים מהכפר ומהרגע שירגישו בטוחים דיו בעצמם, יוכלו לעלות בגונדולה הסמוכה, עד לתחנות Maste או Felskinn ולגלוש ברוגע ובמשך דקות ארוכות במסלולים הנעימים, היישר עד הכפר ממש. הגולשים המנוסים וחסרי המורא, יוכלו "לחקור" את המדרונות החדים והשיפועים המפעימים, היוצאים מכל ארבע תחנות הקצה באתר.

בסך הכל, על פני מספר ימי גלישה גדושים, תוכלו לכסות עד 145 קילומטרים של מסלולים בסאס-פי ובסביבתו, כל זאת בסקי-פס אחד. אם ברצונכם ללמוד לגלוש בפעם הראשונה או לשפר את הביצועים הקיימים, יעמדו לרשותכם שישה בתי ספר לסקי, בטווחי מחירים משתנים.

קלאסיקה שוויצרית בשלג: בטמראלפ וסאס-פי

3 שעות ו-25 דקות. זה הזמן המדויק, שארך המסע הקצר ברכבת לעבר תחנתי הראשונה, במרומי האלפים השוויצרים. בטמראלפ (Bettmeralp), הינו כפר שוויצרי קטנטן, המונה בסך הכל כ-440 תושבים דוברי גרמנית. הרכבל מעלה אותי לעבר תחנת המוצא בכפר הפסטורלי. לקראת סוף החורף, הרחובות והבתים עדיין עמוסי שלג ומארובות האבן מיתמר עשן ההסקה האפרפר, היוצר מחזה שובה עין ולב, על רקע הרכס המושלג ממול.

נראה שהמקומיים כל כך אוהבים לשמר את הקיים בכפרם הקטן ומרביתם חיים עדיין בבתי עץ ואבן מסורתיים, המכוסים רעפי גרניט. לעתים, ניתן גם למצוא בסמוך אליהם אסם קטן, שהפך במרוצת השנים לבקתת אירוח או מחסן, אך עדיין ה"רוח הישנה" מורגשת היטב ברחבי הכפר, שנראה לרגעים כלקוח מתוך אחת הסצנות בסרט "היידי בת ההרים".

אחר הצהריים בבטמראלפ | צילום: עמית להב

במהלך 165 השנים האחרונות, עלה מספר הנפשות המתגוררות בבטמראלפ בכ-150 בלבד (מ-290 ל-440), המתפרנסים בעיקר מענפי התיירות השונים בכפר ובאתר הסקי, הניצב מעליו. ודאי תשמחו לגלות, כי ישנן מספר דרכים להתניידות בכפר, אך אף אחת מהן לא כוללת רכבים פרטיים. למעשה, מדובר בכפר "ללא מכוניות" (Car free) והתנועה בו רגלית, ברכבי שלג מיוחדים או באפשרות האהובה על ידי רבים - מגלשי סקי. המורשים היחידים לשימוש בכלי מתנייע כלשהו, הינם בעלי המלונות או דירות הנופש וכן, עובדי אתר הסקי האדיבים. התמקמתי במלון המשפחתי Bettmerhof, השוכן ממש לרגלי המסלולים של מתחם הסקי Aletsch Arena ויצאתי לסיור ברחוב המרכזי ובמדרונות עמוסי השלג. בחוץ, מזג אוויר אביבי של סוף חודש מרץ, אך כמויות השלג כל כך רבות, שהן מזכירות יותר את אלה של שיא העונה בפברואר.

הכפר כולו מכיל שלושה רחובות מקבילים, הפרושים לרוחב המדרון, כשבניהם עוברות מספר סמטאות צרות. ההליכה ברחוב הראשי תפגיש אתכם בעיקר עם מלונות קטנים וחביבים, מספר חנויות להשכרת וקניית ציוד סקי, כמה ברים נחמדים, חנויות מכולת ומסעדות נעימות. בכל העת, נשקף מכל נקודה בכפר עמק מופלא ורצף פסגות מנצנצות, שחלקן (כמו זו של המטרהורן המיתולוגי) מתנשא מעל העננים ויוצר לנגד העיניים מראה של גלויה שוויצרית מרהיבה. לכל אורך השהייה בבטמראלפ, ניתן לחוש באווירה המשפחתית ובאותנטיות של הכפר השמור היטב.

מרבית התיירים שמגיעים לכאן בעונת הסקי, הם משפחות וזוגות בכל הגילאים, המחפשים חופשת סקי רגועה וקלה, כשהכל, החל מהמסלולים ועד לסופר מרקט, נמצא במרחק נגיעה. המבנה המרשים ביותר בכפר האלפיני, הוא זה של הכנסייה הקתולית, הבנויה מקירות לבנים חלקים וגג מושחר (כשהוא לא מכוסה שלג) ומעליה ניצב צריח מחודד ובולט. מומלץ בחום, לפסוע מדי יום בשקיעה לאורך רחובה הראשי של בטמראלפ, לעצור לארוחת ערב אלפינית-מסורתית, הכוללת פונדו גבינה שוויצרית עשירה בטעמים והמשקה האלכוהולי המפורסם "קפה לוץ", שיחמם את הגוף והנפש, בסיומו של יום מושלם באלפים.

הכנסייה על רקע הפסגות | צילום: עמית להב

כפר אלפיני נוסף, אליו הגעתי במהלך הביקור בואלה, הוא סאס-פי (Saas-Fee), הנחשב לאתר סקי פופולרי בעיקר בקרב גולשים גרמנים, בריטים, בלגים וכמובן, שוויצרים. גם הוא, כמו באטמראלפ, שוכן בגובה רב, תכונה ההופכת אותו ליעד סקי נחשק גם עם בוא האביב השוויצרי. הנסיעה לכפר מתחילה בעיירה ויספ (Visp), עוברת במעלה עמק יפהפה ונמשכת כ-50 דקות, המספקות לכם הצצה לכמה כפרים מסקרנים בדרך, ביניהם: סאס-אלמאגל (Saas-Almagell), סאס-גרונד (Saas-Grund) וסאס-באלן (Saas-Balen).

כבר מרגע הגעתי, השתלטה עלי התחושה המיוחדת הזו, ששמורה בדרך כלל לאותם מקומות מיוחדים ומבשרת לך, שפשוט הגעת למקום הנכון. נראה שבסאס-פי מצאו את הנוסחה המנצחת, המשלבת אתר סקי איכותי, עם כפר אלפיני קלאסי ובו תרבות עשירה, גסטרונומיה ושפע אטרקציות לכל המשפחה. עם הכניסה לכפר הנעים, נפרדים מכל אמצעי תחבורה סטנדרטי ועוברים להתנייד באופן רגלי או על גבי מכוניות חשמליות קטנות, שיובילו אתכם מהכניסה ליישוב ועד למלון או דירת הנופש.

היעדר כלי הרכב משרה אווירה נינוחה, והצעידה ברחובות הצרים מרגישה כמו במדרחוב מזמין וצבעוני, כשמכל עבר נשקפים נופי המדרונות הלבנים ופסגותיו האדירות של הרכס, החובק את העיירה מכל הכיוונים. אחת הפסגות המפורסמת ביותר באזור, היא זו של הר דום (Dom), המתנשאת לגובה בלתי נתפס של 4,545 מטרים. נתון זה מציב את ההר, כשני בגובהו בשוויץ והשלישי באלפים כולם, כשמקדימים אותו רק במעט, המונטה רוזה (Monte Rosa) והמון בלאן (Mont Blanc).

ברוכים הבאים לסאס-פי! | צילום: עמית להב

אחד הדברים, היותר נחמדים ומזמינים בתום יום גלישה בסאס-פי, הם הברים שלמרגלות המסלולים. החל משעות הצהריים, ישמחו להציע לכם בילוי "אפרה סקי" שמח וקליל, בחגיגה ספונטנית של אלכוהול ומוסיקה. מרבית הברים הפופולריים ממוקמים בקצהו הדרומי של הרחוב הראשי (Dorfstrasse), כדקה הליכה ממסלולי המתחילים והגונדולה המרכזית. הצטרפו לעשרות הגולשים, שזה עתה סיימו יום הגלישה, הסירו את המגלשיים או הסנובורד ומקמו אותם בערימת השלג שמחוץ לטרסות העץ ההומות. אל תחמיצו בילוי רווי חיוכים בברים החיצוניים של המלונות Waldesruh ו-Derby וכן, בבר הפתוח של מסעדת Belmont.

המשקאות המקובלים בקרב מרבית הבליינים, הם בירות חיטה שוויצריות (נסו את Gletscher Bräu – "בירת הקרחון") או יין אדום חם, כדוגמת "גלוויין" (Gluehwein), המתובל בווניל, קינמון וציפורן. ה"תפריט" המוזיקלי במרבית המקומות, נשען על שילוב הזוי (אך חביב), של להיטי רוק משנות ה-70' וה-80', הנשזרים להם יחדיו עם להיטי פופ תוצרת גרמניה. רצף הלהיטים מזומר בקולי קולות על ידי המבוגרים והצעירים כאחד, החולקים לא פעם את אותם השולחנות, מה שמסמל אולי יותר מכל, את החיבור המקסים שסאס-פי יוצר. אפילו ג'ורג' מייקל, בכבודו ובעצמו, בחר בסאס-פי כמקום המושלם לבילוי בחג המולד של שנת 1984 והמקום אף שימש כתפאורה לקליפ המפורסם מאותה שנה: Last Christmas.

לסיום היום הנהדר בסאס-פי, מומלץ בחום לטעום ממעדני המטבח המסורתי באחת המסעדות המשפחתיות, שפזורות להן ברחבי הכפר. כזו היא למשל Alp-Hitta, השוכנת בבקתה שוויצרית אותנטית, כשבפנים קירות העץ מעוטרים בשלל כלי מתכת, פסלי עץ ומקבץ פוחלצים ילידי המקום מקבלים מקום של כבוד מעל ראשי הסועדים. החוויה המיוחדת לה זכיתי בעת ביקורי במקום, כללה בין היתר, מנת פונדו שוויצרי ענקית ומבעבעת ומופע אקורדיון מבדר, בכיכובו של "בעל הבית" המשופם, שפצח במחרוזת שירי עם עליזים.

חווית הפונדו השוויצרית שלי לא הייתה יכולה להיות מושלמת, ללא סעודת פונדו בשרית. במסעדת Room, שבמלון Saaserhof, עברתי חוויתי את ה"טקס" הקולינרי במלואו, והוא כלל מבחר בשרים המתבשלים על ידי הסועד וכן, מבחר אדיר של רטבים ותבלינים מכל קצוות העולם.

חגיגת פונדו מסורתית | צילום: עמית להב

סיפור אהבה בין כפר לקרחון

על אף השוני באופיים ובגודלם של שני האתרים, סאס פי ובטמראלפ אוחזים במכנה משותף בולט במיוחד. יותר נכון יהיה לנסח זאת, כאהבה וכמיהה משותפת, הבאה לביטוי כמעט בכל פינה ופינה בשני הכפרים. ה"רומן" השוויצרי שלנו מגולל את סיפור האהבה של שתי קהילות קטנות עם קרחוני העד העצומים שלהן והגאווה הרבה שהם מסבים לתושבים. כמעט בכל מסעדה או בר מקומי, תוכלו למצוא תלויות על הקירות עדויות מצולמות או יצירות אמנות, המסמלות את הקשר ההדוק של הקהילה לקרחונים, שעל פי חלק מהתצלומים והתמונות, הגיעו בעבר עד למפתן בתי התושבים עצמם.

דום ואללינהורן, הם שני הרים בעלי פסגות משוננות, החוצות את קו 4,000 המטרים ועל מדרונותיהם נפרשים שני קרחונים, הנושאים את אותם השמות. עם בוא האביב, הקרחונים מתחילים לבצבץ החוצה בצבעם הכחלחל והשמש האביבית חושפת את הפלא האלפיני במלוא תפארתו. לקלוט באמת את גודל התופעה הקפואה, זה עניין מעט מאתגר, בטח ובטח בתקופה שבה עדיין מרבית המדרונות מושלגים לתפארת. לכן, הגעתי עד למסעדה המסתובבת המפורסמת, הסמוכה לפסגת האללינהורן ומשקיפה בפנורמה עוצרת נשימה של 360 מעלות על הקרחון הענקי. ההגעה אל מסעדת threesixty מתבצעת באמצעות רכבל ארוך, המגיע לגובה של כ-3,000 מטרים.

בתחנתו האחרונה עוברים לנסיעה ברכבת תת-קרקעית, העוברת בתוך הצוק העצום ומגיעה ישירות למסעדה. המלווה המקומי שלי, פירימין, דיווח כי "הרכבת נועדה להגן על הקרחון ולשמור על מראהו הייחודי". עוד הוא הוסיף, כי "רכבל עשוי היה לפגוע בטיב הקרח ולכן, העדיפו לחצוב מטרו של ממש, באורך של כ-2 קילומטרים, המטפס בסך הכל כ-500 מטרים".

מי שירצה להשלים את "חווית הקרחון" במלואה ולזכות בהצצה מבפנים על "היכל הקרח" הבלתי נגמר, יוכל לבקר במערת הקרח הצבעונית, לגלות מקרוב את סודות הקרחון וגם לחזות בשלל תצוגות ופסלים קפואים.

בתוך מערת הקרח | צילום: PHOTOPRESS/SAAS-FEE

אם חשבתם שבסאס-פי אוהבים את הקרחונים שלהם, חכו עד שתגיעו לבטמראלפ ותחזו בתופעת הטבע האדירה שלהם. קרחון אלטש (Aletsch), הוא הגדול ביותר באלפים ונפרש על פני כ-23 קילומטרים קפואים ומגיע בשיאו לעומק של 900(!) מטרים. את יופיו המרהיב, קיבל הקרחון בזכות היובלים הרחבים, המתחתרים למרגלותיהם של ההרים יונגפראו (Jungfrau) וביטשהורן (Bietschhorn).

הקניונים רחבי הידיים צבועים בגווני אפור יפהפה, כשבמרכזם עוברות שלוחות הקרח האדירות. פלא טבע זה לא נעלם גם מעיניהם של נציגי ארגון אונסק"ו, שהוסיפו בשנת 2001 את קרחון אלטש לרשימת אתרי המורשת העולמיים. תושבי האזור שומרים על ה"נכס" שלהם בקנאות והכניסה לשטח הקרחון אסורה. ניתן עם זאת, להגיע לדפנותיו החיצוניים של הקרחון, בסיור מאורגן היוצא מהכפר.

אפשרות נוספת העומדת לרשות המבקרים, היא עלייה לתצפית המרשימה, שבסמוך לפסגת הבטמרהורן (Bettmerhorn), הצופה ישירות אל אחד מנתיביו המרשימים ביותר של הקרחון. עצרו לארוחת צהריים במסעדת הפסגה שבמקום, ממנה נשקפת ביום בהיר שרשרת הפסגות היפהפיות באזור, לרבות זו של המטרהורן (Matterhorn) האיקוני.

קרחון אלטש במלוא תפארתו | צילום: עמית להב

לא רק סקי: אטרקציות ופעילות נוספות

היות ומתחם אתרי הסקי בבטמראלפ (Aletsch Arena) מתאים מאוד למשפחות ועונת הסקי בו ארוכה במיוחד, ניתן ליהנות בזמן השהייה ממגוון פעילויות אטרקטיביות. נתחיל עם חובבי האתגר, שישמחו לגלות פארק חבלים בלב יער טבעי, בצידו המזרחי של הכפר (הפארק פעיל בתאריכים שונים החל מחודש מרץ). פעילות מסקרנת נוספת, תיקח אתכם ללב האקשן של אזור הסקי, אך הפעם מזווית יוצאת דופן. מדובר בסיור אל "מאחורי הקלעים" של אתר הסקי, בו תצטרפו אל צוות הפטרול המיוחד.

שיאו של הסיור, הוא ביקור באזור בו מתבצעים פיצוצים יזומים ומבוקרים, למניעת מפולות שלג. זוגות רומנטיים מוזמנים לנסות חוויה באמת שונה, כשיזכו לארוחה לאור נרות במקום בלתי שגרתי – אחד מקרונות הרכבל, העולה לכיוון הר בטמרהורן.

הליכה בשלג | צילום: AletschArena_Schneespass am Aletschgletscher

גם בסאס-פי דאגו שלא יהיה לכם רגע דל בחופשה ומאפשרים לבחור מתוך שלל הרפתקאות, לרבות טיפוס על הקרח, סקי מזחלות על פני חמישה קילומטרים ואפילו, סקי עם אבוב. פעילויות "רגועות" יותר, כוללות: צעידת לפידים מודרכת ברחבי הכפר, צעידת שלג (Snowshoe walking), ביקור במוזיאון המקומי לאמנות והיסטוריה, והפינוק האולטימטיבי לסיום יום הגלישה – קולנוע בתוך בריכה מחוממת.

Swiss Pass - הדרך האלגנטית לאלפים

ההגעה לאזור ואלה, כמו לכל יעד אחר בשוויץ, ניתנת לביצוע במכונית, ברכבת ובאוטובוס. עבורי, היתה זו הפעם הראשונה, בה זכיתי להשתמש בכרטיס ה-Swiss Pass, המציע חווית טיול יעילה, נעימה וגמישה. מדובר בכרטיס משולב, המקנה לכל תייר את האפשרות לנוע בכל כלי תחבורה (לרבות רכבות האקספרס המהירות, רכבת האלפים המיתולוגית, מעבורות האגמים ובאוטובוסים הנוחים). הכרטיס מוצע בשתי רמות שונות: מחלקה ראשונה ומחלקה שנייה, כאשר ניתן לבחור מה יהיה תוקפו המקסימלי, מתוך האפשרויות הבאות: 4 ימים, 8 ימים, 15 ימים, 22 ימים וחודש שלם. בנוסף, מעניק הכרטיס שלל הטבות והנחות למוזיאונים, אטרקציות ועוד, בכל רחבי שוויץ הקסומה.

צפו בסרטון מהסיור:

הכתב היה אורח לשכת התיירות של שוויץ.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על חופשת סקי? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לסאס פי

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×