אתר הסקי ויסטלר

Whister הינו בעל יותר מסלולים וכן יותר אנשים, אך הוא גם ותיק יותר ולכן הרכבלים בו ישנים יותר. עדיין מבחר המסלולים בו מדהים והקלות להגיע ממקום למקום היא חשובה. Blackcomb הוא חדש יותר ולכן הרכבלים חדשים יותר, ועדיין כדי להגיע לרקיע השביעי צריך לקחת 4 רכבלים (!)...
אופיר
|
תמונה ראשית עבור:  אתר הסקי ויסטלר

אתר הסקי

שמי אופיר, יצאתי לחופשת סקי אחת עד לחופשה זו, שהיתה שבוע מהנה בקלאב מד ואל-טוראנס שבצרפת. הגעתי לאחר מסע סביב העולם לונקובר בסוף חודש מרץ 2005 בתקווה לעלות להרי Whistler ו-Blackcomb לספק את היצר לספורט הלבן. עד להגעתי היתה העונה החלשה ביותר לסקי באזור, בגלל מחסור בשלג ויתר גשם במשך כל העונה. למזלי, בדיוק בתאריך הגעתי ובשבועיים לפני כן ירד שלג בלי סוף באזור ההרים הרלוונטיים.

הכפר וויסלר מורכב מהרבה בתים עם מדרחובים ביניהם, אשר מגיעים לכיכרות כל כמה עשרות מטרים. הכיכר הכי צפונית הינה הכיכר המרכזית ובה ישנם שני רכבלים, אחד עולה על הר Whistler והשני עולה על הר Blackcomb. סביב העיירה ישנו כביש מהיר, בקתות פרטיות ויערות. ניתן להגיע לאתר בעזרת חברות אוטובוסים פרטיות אשר לוקחות אותך מכל מקום בונקובר ומביאות אותך לכל מקום בכפר. אני בחרתי באופציה הזולה יותר, ולקחתי אוטובוס מתחנת האוטובוסים המרכזית של ונקובר (חברת Greyhound שפועלת גם ברחבי ארה"ב ואף באוסטרליה), כאשר נסיעה הלוך ושוב עולה כ35-40 דולרים קנדיים.

ישנו אוטובוס לכפר כל שעתיים בערך עד לשעות אחר הצהריים המאוחרות, ולוקח לאוטובוס בין שעתיים לשעתיים וחצי להגיע. האוטובוס הינו ישיר מתחנת האוטובוסים המרכזית בונקובר ועד למרכז המידע בכפר וויסלר. רוב העובדים בכפר (העובדים במרכז המידע, ברכבלים, בקופות...) הינם צעירים כשרובם מאנגליה, אוסטרליה וניו-זילנד והם אדיבים ונחמדים מאוד. אני ממליץ להיכנס למרכז המידע ושם תוכלו לקבל (בנוסף לחיוך ועזרה) מפות של האזור, מפות של מסלולי הסקי והנחות להשכרת ציוד (!).

האמריקניזציה באיזור מורגשת חזק, שכן ניתן לראות סניפים של רשתות מזון ושתיה כמו סטארבאקס, מק`דונלדס, קאנטקי פרייד-צ`יקן, בנוסף למסעדות וסופרמרקטים. לאנשים אשר מתכננים לשכור ציוד באזור אני יכול להגיד שבשונה מאירופה, חברות הציוד וגם חלק ממקומות הלינה אינם מציעים אחסון לנעלי הסקי. הם בשמחה וללא תשלום יאחסנו לכם את המגלשים עצמם (או את הבורד) אבל לא את הנעליים. יש מקומות אשר מאפשרים אחסון נעליים והם דורשים תשלום. אני אחסנתי את שלי איתי בחדר עם חשש קל לגניבות.

מסלולי הסקי

בכל בוקר כשמגיעים לכיכר של הרכבלים ישנם לוחות גדולים אשר מסבירים את מצב השלג, הרוחות והריאות בכל המסלולים. כמו כן כתוב איזה רכבלים לא עובדים (במידה ויש כאלה). בנוסף לכך כתוב על אילו מסלולים עברו הבוקר עם המכונות, ובכך הם ממליצים על המסלולים הכדאיים ביותר בכל יום. אני ממליץ כל בוקר להגיע לשם, להעיף מבט על הלוחות, מבט שני על התורים בשני הרכבלים ולקחת את זה עם המסלולים הטובים ביותר לאותו יום ועם התור הקטן יותר. בשעות עומס ייתכן תור בעמידה לרכבל!

שני ההרים הללו הם ענקיים וכמות המסלולים היא אדירה, לכן אני חושב שניתן להגיד שיש מסלול לכל אחד שם... אני התחלתי במסלולים מאמצע הר Blackcomb שלא היו כל כך בשבילי (מלאים בפאודר) והיו יכולים להיות מצוינים לגולשי סנואובורד. לאחר מכן לקחתי את מסלולי אמצע הר Whistler והם היו קלים יותר וטובים מאוד למתחילים, או למי שרוצה להיזכר איך לגלוש. רק אחרי כמה ימים גיליתי אזור המצוי כמעט בפסגת הר Blackcomb אשר נקרא "הרקיע השביעי" (7th Heaven) ובו ישנם מסלולים כחולים רבים וגם ירוק אחד במשטח עצום של שלג, שניתן לתמרן בין מסלולים בסגנון אוף-פיסט. הבעיה היחידה היא, שלהגיע לאיזור זה מהכפר צריך לקחת ארבעה רכבלים ולעבור במסלול חתולים (Cat Track, מסלול צר ובלי הרבה מקום לתמרונים). ברגע שאתה למעלה אתה יכול לעלות ולרדת בלי בעיה.

כשהגיע הזמן לרדת מהפסגה, ואין לך הרבה כח ברגליים, אני יכול להמליץ לרדת דרך מסלול ירוק אשר נקרא Sunset Boulevard אשר הינו מסלול חתולים בין עצים עם מדרון בזוית קטנה מאוד ולכן ניתן פשוט לעמוד, להסתכל על הנוף ולתת למדרון לקחת אותך באיטיות למטה. ישנם מסלולים אשר ניתן לגלוש בהם שעות עד שמגיעים לתומם, וישנם מסלולים אשר מסתיימים בכיכר למטה בכפר. בין כמה מסלולים יש מגרשי אימונים ומשחקים ובהם צינורות, מקפצות ושאר אביזרים. אם יורד גשם למטה בכפר, כנראה שיורד שלג למעלה על ההר, אז אל תרגישו רע אם בבוקר יש כמה טיפות. על ההרים יש כמה מסעדות שניתן לעצור ולקנות משהו לאכול או לשתות.

Whister הינו בעל יותר מסלולים וכן יותר אנשים, אך הוא גם ותיק יותר ולכן הרכבלים בו ישנים יותר. עדיין מבחר המסלולים בו מדהים והקלות להגיע ממקום למקום היא חשובה. Blackcomb הוא חדש יותר ולכן הרכבלים חדשים יותר, ועדיין כדי להגיע לרקיע השביעי צריך לקחת 4 רכבלים (!). בזמן שאני הייתי באזור הוא היה יותר מושלג, ועם הרבה יותר פאודר (לידיעת הסנואובורדיסטים). וכמובן שהרקיע השביעי הוא המקום שהכי אהבתי לגלוש בו. על הפסגה הכי גבוהה בהר זה לא ניתן להגיע ולגלוש, שלא כמו ב-Whistler. בימים האחרונים שוב התחיל לרדת גשם חזק והחלק של המסלולים, אשר מסתיים בכיכר למטה, שינו את צבעו מלבן לחום-לבן, אז היה צריך לקחת את הרכבל למטה מדי פעם.

אפרה סקי

בכפר ישנו בית קולנוע אחד, מועדון לילה אחד וכמות אדירה של פאבים/מסעדות. ישנו פאב אירי מצוין, עם מבחר נאה של בירות מרחבי העולם ומוזיקה חיה כל ערב. "אמסטרדם" הוא פאב מצוין עם מוזיקת רוק ורוח צעירה. ישנו גם פאב שהינו גם מסעדה ומבשלת בירה והבירה המקומית שם היא בכלל לא רעה. פאב המגף (The Boot) נמצא כ-10 דקות הליכה מהכפר ומספק מוזיקת רוק כבד ובידור למבוגרים.

ישנן הרבה מסעדות אשר עושות משלוחים. הדבר הטוב בעניין הוא שהמסעדות עובדות ביחד עם חברת משלוחים אחת ואז אתה יכול להזמין מנה א` ממסעדה 1 ומנה ב` ממסעדה 2 וזה יגיע ביחד עם אותו שליח עד לפתח דלתך. כמו כן ישנם 3 סופרמרקטים בכפר, אחד בלב המדרחוב, אחד מחוץ לכפר ליד פאב המגף (Nester) ואחד ליד הקאנטקי פרייד-צ`יקן שהוא הגדול והמומלץ מכולם (IGA).

אטרקציות באתר

באופן כללי אין הרבה אטרקציות נוספות באתר, אך ישנם פסטיבלים אשר מביאים עימם אטרקציות. בתקופה שלי היה פסטיבל של שבוע ימים אשר כלל 4-5 הופעות בבמה ענקית כל יום, ביתנים, הגרלות, מתקני באנג`י, גלישה באינטרנט בחינם, שיחות טלפון בחינם, דוכני מזון בחינם וכו`...
תוספות:

  • הסקי פס הוא יקר מאוד, עולה כ-70 דולרים קנדיים ליום סקי. אני רכשתי סקי פס לשבוע שמתוכו יש 6 ימי גלישה וזה עלה כ-400 דולרים קנדיים. לסקי פס לא צריך תמונת פספורט, יש עליו בר-קוד במקום.
  • לקנדים יש מאכל מסוים שנקרא "זנב בונה", שהוא למעשה לחם שטוח בצורה של זנב בונה. ניתן לקנות אותו לאכילה בדוכנים בשתי צורות: מתוקה או מלוחה. בצורה המתוקה ניתן לקחת אותו עם ממרחי שוקולד ואגוזים ושאר דברי מתיקה, ובצורה המלוחה ניתן לקחת אותו כפיצה, או עם פלפלים חריפים או סתם עם גבינה.
  • הכפר מארח את אולימפיאדת החורף של 2010 ולכן הם עובדים קשה על שיפור הכפר ומתקניו. אנחנו רק מרוויחים.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לקנדה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×