נהיגה בשלג: 5 טיפים להשכרת רכב בעונת הסקי

כששוכרים רכב לחופשת החורף או הסקי יש להיערך מראש בצורה הטובה ביותר. הנה כמה המלצות מהמומחים של חברת השכרת הרכב "אופרן", שיהפכו את החופשה המושלגת לחוויה בטוחה ומהנה יותר
אופרן
|
תמונה ראשית עבור: נהיגה בשלג: 5 טיפים להשכרת רכב בעונת הסקי
pixabay.com ©

1. סטיישן או רכב “כבישטח”?

כשיוצאים לחופשה חורפית, נהוג לקחת ציוד רב יותר מאשר לחופשת קיץ טיפוסית. כדי שיהיה מקום לכל זוגות המגלשיים או הבורדים וכל הציוד המקיף, כדאי להזמין מראש רכב גדול ומרווח יותר, כמו רכב סטיישן או רכב "כבישטח". מכוניות כמו ה-VW טיגוואן מציעות מרחב גדול לנוסעים ותא מטען מרווח וכן, מותאמות לנסיעה בטוחה יותר בכבישים חלקים.

2. ההבדל מתחיל בצמיגים

צמיגי חורף (Winter Tires) מתאימים ובטוחים יותר לנסיעה בחורף, לכן כדאי להזמינם מראש. שימו לב: במדינות מסויימות או באיזורים גבוהים כמו אוסטריה, שוויץ, איטליה, צרפת ועוד, החוק מחייב לנסוע עם צמיגי חורף. גם אם לקחתם את הרכב ממדינה אחרת, אך ברצונכם לטייל באזורים מושלגים – עליכם להצטייד בצמיגים אלו כדי להימנע מקנסות.

כאשר מתכננים לנהוג בדרכים מושלגות, מומלץ להזמין מראש שרשראות שלג (Snow Chains), המשפרות את אחיזת הרכב בכביש מכוסה שלג. לפני שעוזבים את תחנת ההשכרה, יש לוודא שהשרשראות מתאימות לגודל הצמיג ושאופן הרכבתן ברור לכם. שימו לב, שמכוניות "כבישטח" אינן זקוקות לשרשראות שלג. קבלו הצעת מחיר מיוחדת בהשכרת רכב בחופשת סקי »

צילום: איתמר ברק

3. כל הציוד על הגג

הזמינו מראש גגון לרכב (Ski Rack), עליו תוכלו להרכיב את המגלשיים. שימו לב: הגגון מיועד לשני זוגות מגלשיים בלבד. חברות ההשכרה אינן מציעות גגון לסנובורד. ישנן חברות הגובות תשלום עבור השכרת ציוד נוסף כגון שרשראות שלג, גגונים וצמיגי חורף. לכן, יש לכלול עלויות אלו בחישוב הכללי כאשר משווים בין מחירי ההשכרה השונים.

4. לא לשכוח! לפני שיוצאים לדרך

חשוב לבדוק את מזג האוויר המתוכנן להמשך היום ולברר האם לאורך המסלול שקבעתם יש כבישים שנחסמו לתנועה. מומלץ לנסוע עם אורות דלוקים בכל עת ובכל דרך. הראות לקויה? הפעילו את אורות הערפל והפחיתו את המהירות. הכביש מכוסה בקרח? הקפידו לנסוע בהילוך נמוך, שמרו על מהירות קבועה ואל תבלמו בפתאומיות, כדי שהרכב לא יסתחרר.

גולשי “שלג” – קבלו הצעת מחיר מיוחדת בהשכרת רכב בחופשת סקי »

צילום: הראל שטראוס

5. פריטים ששווה לקחת לנסיעה

לאורך הנסיעה, כמו גם במהלך הסקי, כדאי להרכיב משקפי שמש, על-מנת שלא להסתנוור מהלובן הבוהק. בכל נסיעה, גם אם מדובר בטיול קצר לכפר או לאתר הסקי הסמוך, כדאי לקחת טלפון סלולרי, בגדים חמים נוספים, מזון ושתייה לכל מקרה חירום. בנסיעה באזורים שבהם צפוי קרח או שלג, יש להיערך בהתאם ולהצטייד בנוזל "אנטי פריז" לדלק. הוספת נוזל זה תמנע את קפיאת הדלק בקור, גם כשהרכב חונה בחנייה מסודרת באתר הסקי.

בנוסף, כדאי לרכוש מראש ביטוח "ביטול השתתפות עצמית" או "החזר השתתפות עצמית", כדי ליהנות מכיסוי ביטוחי מקסימאלי לרכב ומנסיעה בראש שקט.

צילום: Builds

המידע באדיבות חברת אופרן - השכרת רכב בחו”ל.

לתחילת הכתבה

מתכננים את חופשת הסקי? הנה כמה דברים שייעניינו אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
×