יוון - מידע שימושי על אתר הסקי שבהר פארנאסוס

אתר הסקי שבהר פארנאסוס הינו אתר הסקי הגדול ביותר ביוון ובשנים האחרונות החל למשוך אליו גולשים מהעולם כולו. לאור קירבתו לאתונה, בירת יוון, זוכה האתר לביקור גם על ידי המקומיים. הוא מורכב משני מרכזי סקי גדולים, שיחד יוצרים את אתר הסקי.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: יוון - מידע שימושי על אתר הסקי שבהר פארנאסוס
© איתמר ברק

מידע כללי

הר פארנאסוס (Mount Parnassus) הינו אתר הסקי הקרוב ביותר לאתונה ונסיעה אליו ממנה נמשכת שעתיים. תשתית האתר נחשבת מעל הממוצע, בהשוואה לאתרי סקי אחרים ביוון, אך האתר עצמו, בהשוואה לאתרי סקי אחרים בעולם, איננו בין המובילים והמועדפים. הסקי  ביוון הפך אופנתי רק בשנים האחרונות. תקופת הסקי קצרה יחסית (בין החודשים ינואר לאפריל) והעובדה שהוא קרוב לאתונה (עיר בת למעלה מחמישה מליון תושבים), מושכת אליו מבקרים רבים, בעיקר בסופי שבוע ובחגים. האתר עשוי להיות צפוף מאד בתקופות אלו ויקר (בהתחשב בכמות המסלולים הקטנה ואיכות האתר). בשורה התחתונה, מדובר באתר סקי מפתיע, במיוחד עבור אלה החושבים כי יוון מציעה רק שמש, טמפרטורה גבוהה וים כחול.

צילום אילוסטרציה: אדוארדו אוקסמן


לתחילת הכתבה

המסלולים באתר

מסלולי האתר פזורים על פני שני איזורי/מרכזים: Kellaria ו – Fterolakka, שיחד יוצרים את אתר הסקי הגדול ביותר ביוון. ישנו מרכז סקי נוסף על ההר, עם שתי מעליות בלבד – Gerontovrahos. בנייתו של אתר הסקי החלה בשנת 1975 והושלמה שנה לאחר מכן, ב-1976, עם הפעלתן של שתי מעליות ב – Fterolaka. בשנת 1981 הושלמה בנייתו של האתר שב – Kelaria, כשבחורף של שנת 1987-1988 החלה לפעול המעלית, המחברת בין שני האתרים. שניהם הורחבו עוד במהלך השנים, כשבשנת 1993 החל לפעול המסלול המהיר – Hercules. כיום יש באתר 14 מעליות, 4 מעליות מושב, 4 מעליות מושב מהירות, 4 מעליות 3 מושבים, מעלית אחת של שני מושבים ושש מעליות נוספות, כשכולן מסוגלות להעביר סה"כ 5,000 נוסעים מדי שעה. באתר 25 מסלולי סקי מסומנים ועוד 12 מסלולים באורך כולל של 30 ק"מ, כשהארוך מכולם מגיע לכ-4 ק"מ.

לתחילת הכתבה

מעוניינים במידע נוסף על סקי? הנה קישורים נוספים שיעניינו אתכם:יעדי הכתבה

סגור
×