``לבן באופק`` בסקי במיירהופן, אוסטריה

אתר הסקי מיירהופן ממוקם בעמק Ziller היפהפה ומושך אליו תיירים לאורך כל השנה. בין הג`קוזי, הסאונות ושפע הבארים שבאזור מספיק "לבן באופק" גם "לקרוע" את שלל המסלולים המאתגרים שהאתר מציע.
לבן באופק
|
תמונה ראשית עבור: ``לבן באופק`` בסקי במיירהופן, אוסטריה

ההגעה ליעד

נחתנו במינכן, צריך לקחת בחשבון שאיסוף הרכב לוקח זמן (הגעה לטרמינל המרכזי, תורים לא קצרים, איסוף השרשראות והגגון). צמיגי חורף צריך להזמין מסתבר מראש בעת הזמנת הרכב. הניווט למיירהופן פשוט. נוסעים בכוון זלצבורג, עד שרואים שלטים לאינסבורג, ואז עוקבים אחריהם (A12), בירידה לכוון צילרטל יורדים, ונוסעים כ-25 קילומטר ישר עד שמגיעים למיירהופן.  בכל מקרה, הדפיסו גם את הסיפור דרך של ויה מישלן המצורף. אפשר כמובן להגיע עם רכבת (ב-120 יורו לזוג, עם החלפות רכבת בדרך) , אבל מה תעשו אם לא תוכלו לגלוש? מחיר השכרת הרכב לא בשמיים, ודי שווה את ההתעסקות.

לתחילת הכתבה

על העיירה עצמה

מה עוד אפשר להגיד על העיר הזאת? הבנות קוראות לה man-hofen, בשל ריבוי הגברים באיזור, אבל באמת המקום שמח. מחירי ציוד הסקי יקרים ב-20 אחוז מבאישגל (70 קילומטר - שעה נסיעה בכל כוון), האלכוהול לא במחירים היסטריים, והאוירה שמחה (למרות ששמענו מקומיים מקטרים שאין שלג, ולא מגיעים עשירים, ושהעסקים לא כרגיל). לא היו תורים ענקיים לפנקן לפני 9, והלחץ האמיתי היה בימים ראשון שני (אולי בגלל מצב השלג).

לתחילת הכתבה

אוכל ושתיה

ממול המעלית לפנקן שתינו כאמור קפה אילי טוב, אכלנו שטרודל מצויין, וגם איזה משקה שעשוי משנפס אגסים, עם מיץ אגסים ואגסים ננסיים. משו משו. על הקוסטנר כתבתי. לא רק שהציל יהודים, גם יודעים לעשות שם עוגות משובחות.  ה- Mo`s מגיש אוכל בסדר, אבל אלכוהול מצויין, עם אוירה מעולה שאהבתי יותר מאשר ב- Ice bar. ליד אנדראה והברוק יש מקום צפוף צפוף בשעות האפרה סקי שעשה רושם כמקום החם בימים אלו. מרוב עשן לא ראינו שם האחד את השני, ואנחנו לא חובבי עשן גדולים. 

לתחילת הכתבה

מועדוני ספא ודומיהם

הספאים הנחשבים נמצאים בBruce, בStrass, וב- New Haus, שבגלל שהיה רחוק יחסית לא בדקנו אותו. בBruce תעלה לכם כניסה 15 יורו לאדם, ב- Strass תשלמו 6 יורו עבור כניסה לבריכה עם הגאקוזי (הקר!!!), ו15 עבור הספא (שגם בו יש גאקוזי חם יותר, אבל לא ברמות שאנחנו רגילים). באופן כללי, הסאונות שלהם קרות יותר מאלו של ישראל.

לתחילת הכתבה

על המסלולים

המסלול שציינתי, 7 אדום היה המסלול שאהבתי ביותר. מה גם שבו התכסחתי וסיימתי למעשה את החופשה (לא כל כך נעים ליפול יותר מפעמיים על אותו חלק רגיש בגוף כשהנפילה היא על קרח). אחריו כבר לא ראיתי מסלולים (וזה היה ביום הרביעי מתוך השישה שהיו. אבל באמת שהמסלול הזה הוא דבר שלא אשכח בקרוב. רחב, נופים מדהימים, ומספיק טכני בשבילי. רק בשבילו שווה לחזור לשם (אבל יש עוד אלף סיבות אחרות כאמור). התאמה לסנובורד- לא כדאי להתפתות לגלוש את ה2 או את ה- 20 כחול, בעוד שה- 8 כחול יתאים לניסויים ותהיות. האדומים האחרים שניסיתי היו רחבים מספיק בשבילי (1, 11, 6, 5, כמובן ה7 שעליו פרטתי קודם ועוד אחרים ששכחתי). צריך לשים לב שלמרות שה1 וה6 יורדים מאותו מקום ולאותו מקום, ה6 הרבה יותר תלול בסופו. בעקרון אם רוצים להמנע מהתלילות הזאת צריך לנסות לשאוף לימין (שניהם מתחברים מספר פעמים בדרך).

לתחילת הכתבה

אטרקציות וטיפים

אינסבורג- אם אתם לא יכולים לגלוש, או רוצים לקנות ציוד בזול יותר מבמיירהופן, אינסבורג יכולה לעזור. חבר`ה שפגשנו בשדה קנו שם ציוד סקי מלא ב-400 יורו (וקיבלו החזר בשדה). בעקרון חבל לנסות למצוא tourist information בדרך, כי כולם היו סגורים. נוסעים למרכז העיר, ובעיר העתיקה מוצאים אחד פתוח. שם גם יש חנות ציוד סקי.  לגבי המלון, בפעם הבאה שאסע לשם אנסה את האנדראה בעדיפות ראשונה, ואותו בשניה. הוא שקט, ארוחות הערב טובות, אבל טיפה יותר מרוחק ממה שהתאים לי, והייתי רוצה גם ספא. לא טריוויאלי למצוא אותו בעיר אז התקשרנו לבעל המלון (שגם מבשל) שהגיע לאסוף אותנו. במלון שלנו שמו פתק על מזחלות הלילה. המחיר הוא 13 יורו לאדם, אבל הקור לא שכנע אף אחד. לפי בעל המלון אין לזה לקוחות רבים למרות שזה נחמד. כדאי לשאול אם המלון שייך לאיזה התאגדות מלונות שמקנה הנחה בשכירת ציוד. אנחנו היינו שייכים לאחת כזאת (גם אנדראה, ופרינהוף באותה אחת), וקיבלנו 10% הנחה על ההדרכות.

הדלק באוסטריה זול מזה שבגרמניה. כדאי למלא לפני שיוצאים ממיירהופן כי בקלות מפספסים את מעבר הגבול. הדרכות- אני לקחתי הדרכת חצי יום ב-SMT . מדריכות ברמה גבוהה דוברות אנגלית שוטפת. אין לדעתי מה להשוות בינן להדרכה בצרפתית שקיבלתי בקלאב מד. זוגתי לקחה ב-sport 3000, כי יש להם מבצע. המדריך שלה היה בחור צעיר בשם phill, שהדריך גם חברים שבוע קודם. מדריך מעולה שדיבר רק אנגלית.

לתחילת הכתבה

עלויות

טיסה ורכב 359 דולר לאדם
דלק 34 יורו
מלון 770 יורו - חצי פנסיון
סקי פס 172 לאדם
הדרכות 180 סנו בורד, ובאיזור ה170 לסקי
סך הכל שילמנו על החבילה שתפרנו לבד 2050 יורו כולל הביטוח.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה למאיירהופן

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×