סקי לילה - מאירים את מדרונות האלפים

נוסעים לסקי בחנוכה? הנה דרך מצוינת איתה תוכלו לגרש את החושך גם על המדרונות - סקי לילה עם לפידים: לשעוט על המדרונות המושלגים לאור לפידים, לעלות להר בשעת לילה כשהאתר ריק מגולשים ואור הכוכבים מאיר מלמעלה. כל אחד הוא לפיד, אבל כשגולשים במורדות יחד - כל אחד הוא אור קטן אבל כולם אור איתן!
דניאל ברמן, SkiDeal
|
תמונה ראשית עבור: סקי לילה - מאירים את מדרונות האלפים
© JP Baralo-OT Val Thorens

מה זה סקי לילה?

אם במקרה אתם עדיין לא מודעים לכך, אפשר לגלוש בלא מעט אתרי סקי, גם בשעות הלילה, לאחר שהאתר נסגר ומרבית הגולשים עוזבים את המתחם. בשעות הללו אומנם יש פחות מסלולים פתוחים, הטמפרטורות קרות יותר והראות פחות טובה, אבל מסתבר כי גולשים רבים אוהבים לגלוש גם בשעות החושך ולכן יותר ויותר אתרים מציעים סקי לילה, כאטרקציה נוספת ולא רק עבור מבוגרים - ישנן גם פעילויות ומופעים ליליים עבור כל המשפחה, בייחוד לקראת חג המולד: מסלולי מזחלות ומופע ססגוני של מדריכי סקי, הגולשים עם לפידים בידיהם. מדובר בחוויה של פעם בחיים שמומלץ לנסות אבל גם חשוב להיערך לה בצורה טובה.

כיום תוכלו למצוא שלל אתרי סקי שמציעים סקי לילה, ביניהם לדוגמה: שפינדלרוב מלין בצ'כיה, זולדן וגם פלכאו באוסטריה, מדונה די קמפיליו באיטליה, סן מוריץ וגם דאבוס מתוך כלל האתרים בשווייץ, קורשבל, ואל טורנס וגם אבוריאז בצרפת ואפילו בבנסקו, בבולגריה. במרבית האתרים, סקי הלילה הוא בתשלום, אבל ישנם אתרים אחרים, כמו פאסו טונלה, לדוגמה, בו סקי הלילה הוא בחינם.

אנו נושאים לפידים!

דמיינו לעצמכם קבוצה גדולה של גולשי סקי, הגולשים יחדיו במורד ההר עם לפידים בידיהם, כשמסביב הכל עלטה, ותבינו שמדובר באחד האירועים שלא כדאי לפספס. לדוגמה, אתר הסקי פאסו טונלה, אחד מהמובחרים שבאתרי סקי באיטליה, מקיים מדי שנה, בסוף חודש דצמבר ותחילת ינואר מצעד לפידים של מדריכי הסקי, לציון חגיגות השנה החדשה. במסגרת אירוע סקי לילה זה, המדריכים גולשים עם לפידים בשלושה צבעים שונים! מסלול זה הוא מסלול הלפידים הארוך ביותר בעולם ואם להסתמך על חוויותיהם של גולשים שהיו שם, מדובר בחוויה בלתי נשכחת. המופע מלווה גם במוזיקה, זיקוקים ואווירה חגיגית. אסור לפספס אם אתם שם!

למה זה טוב?

  • לגלוש במהלך היום זה אחלה, אבל תמיד נחמד לשבור קצת את השגרה ולהתנסות בחוויות חדשות.
  • האווירה בגלישת סקי לילה היא הרבה יותר רומנטית – אור הירח והכוכבים בשמים, הלפידים מסביב והאפרה סקי.
  • אין תורים - לא תצטרכו להמתין הרבה.
  • אפשר לגלוש ישר למועדונים!
  • הכניסה לאתר זולה יותר בהשוואה לכניסה ביום (וכאמור יש גם אתרים בהם זה בחינם).
  • יותר זמן איכות עם המדריכים למי שרוצה

כיצד נערכים לסקי לילה?

  • ביגוד חם: הדבר החשוב ביותר במעלה בכל הנוגע לגלישת סקי לילה, היות ואם תסבלו מקור, כל החוויה לא שווה דבר... הטמפרטורות על ההר בשעות הלילה נמוכות מאוד ורצוי שתרגישו נוח בזמן הגלישה. קחו איתכם ביגוד חם עם שכבה נוספת וכמובן גם כובע, כפפות ורצוי גם מחממי אוזניים. את הגוגלס וקרם ההגנה אתם יכולים להשאיר במלון...
  • בטיחות: היות והראות לא טובה כמו בשעות היום, רצוי לצאת לחוויה הלילית עם קבוצה של כמה חברים. כך זה גם יותר כיף וגם תוכלו לסייע אחד לשני, בשעת הצורך. השתדלו להיזהר בגלישתכם קצת יותר מאשר בדרך כלל. השלג על המסלולים בשעת לילה עלול להיות קשה יותר ולכן גם הגלישה מומלצת רק עבור גולשים ברמה בינונית ומעלה.
  • אוכל: שתיית מעט אלכוהול היא דרך מעולה ליצור אווירה לילית מהנה וגם כדי להתחמם, אבל רצוי לא להתפרע יותר מדי. חבל שתמצאו את עצמכם גולשים בטעות לתוך עץ... הכי טוב שתמשיכו ישירות לברים, לאחר שתסיימו לגלוש.
  • מצלמה: תיעוד סקי לילה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה! ודאו שהמצלמה שלכם מתפקדת כמו שצריך גם בתנאי לילה והכינו את העזרים שצריך לשם כך. הקפידו כמובן לטעון אותה כמו שצריך...

לתחילת הכתבה

הכתבה באדיבות חברת SkiDeal

רוצים לקרוא עוד על חופשת סקי? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
0
×